OFFTEAM Małe Błonia GIF


Wydarzenia - mainPoniedziałek  30 listopada 2015
Andrzej, Justyna, Konstanty, Maura, Zbysława
HomeParafia św. Antoniego

Koncepcja architektoniczna Kościoła i Centrum Jana Pawła II - PROJEKT nr 2 (autor: Andrzej Morawski)

"Podstawową dominantą zespołu jest nawa główna kościoła założona na rzucie regularnego ośmioboku z kalenicą na wysokości 17,5 m. Dodatkowe dominanty architektoniczne zespołu stanowią dwie wieże identyfikujące jednoznacznie funkcję zespołu". Projekt nr 2, którego autorem jest architekt Andrzej Morawski.

 

Koncepcja architektoniczna Kościoła i Centrum Jana Pawła II - PROJEKT nr 1 (autor: Jerzy Nowak)

"Doszedłem do wniosku, że sacrum otoczone być powinno przez formę doskonałą. Jak wokół grobu Pańskiego powstała okrągła rotunda tak w naszym projekcie jest to uniesiony nad ziemię jasny krąg" - opisuje bryłę kościoła architekt Jerzy Nowak, autor Projektu nr 1.

 

Koncepcja architektoniczna Kościoła i Centrum Jana Pawła II - PROJEKT nr 3 (autor: Piotr Lisewski)

"Wkomponowanie obiektu w okoliczną zabudowę, przy równoczesnym stworzeniu budynku o szczególnych walorach architektonicznych,
będącego punktem odniesienia dla całej dzielnicy" - to jedna z idei Projektu nr 3 autorstwa architekta Piotra Lisewskiego.

 

 

Koncepcja architektoniczna Kościoła i Centrum Jana Pawła II - PROJEKT nr 4 (autor: Izomorfis Piotr Fiuk)

"Kościół został ustawiony w tradycyjnej linii północ-południe" - Projekt nr 4 pracowni architektonicznej IZOMORFIS Piotr Fiuk.

 

 

 

Prezentacja projektów nowego kościoła

W sobotni wieczór w sali Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Szczecińskiej 12 odbyła się prezentacja koncepcji zabudowy nowego kościoła wraz z Centrum im. Bł Jana Pawła II. Swoje propozycje omówiły cztery biura projketowe, które odpowiedziały na zaproszenie do konkursu.

 

Procesja Bożego Ciała [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie, jak co roku ulicami starego Warszewa przeszła procesja związana z obchodzonym świętem Bożego Ciała. Z tego powodu nastąpiły krótkotrwałe utrudnienia w ruchu ulicą Szczecińską.

Obejrzyj zdjęcia na naszym profilu Facebook

 

Relikwie Jana Pawła II w kościele na Warszewie

Relikwiarz z relikwiami Jana Pawła II Fot. Łukasz Wądołowski / Agencja GazetaUroczystość wprowadzenia relikwii krwi bł. Jana Pawła II do kościoła pw. św. Antoniego odbyła się w niedzielę wieczorem.

 

Krew JPII a głosy radnych. Relikwie mają trafić do kościoła, który jeszcze nie powstał

Relikwie Jana Pawła II trafią do kościoła na WarszewieRelikwie Jana Pawła II trafią do miasta w przyszłym tygodniu. W przyszłości mają być złożone w świątyni, której dziś nie ma, a nie wiadomo w ogóle czy i kiedy powstanie.

 

Pożar w kościele! - spokojnie Wojtek jest z nami

Po otwarciu pokrywy wentylatora okazało się, że instalacja nadal płonie Odrobiny strachu najadły się głównie dzieci zgromadzene na niedzielnej mszy w kościele pw. św. Antoniego na Warszewie. Krótko po godzinie 16-stej nawę główną wypełnił gęsty dym.

 

Strona 1 z 5

Artykuły pokrewne

Partner serwisu - home .pl - domeny , hosting , sklepy

CAL

© 2004-2013 www.warszewo.pl