Wydarzenia - mainCzwartek  26 listopada 2015
Delfin, Dobiemiest, Jan, Konrad, Konrada, Lechosław, Lechosława, Leonard, Sylwester
HomePodbórzWieża widokowa przy Wodozbiorze staje się faktem

Wieża widokowa przy Wodozbiorze staje się faktem

Wokół Wodozbioru przebiega oznakowana przez Stowarzyszenie Nasze Warszewo trasa rajdu pieszego IVV.Dwie trasy spacerowe przy jeziorze Szmaragdowym i na skraju Puszczy Wkrzańskiej oraz jedna do przejażdżek konno w Lasku Arkońskim. Inwestycje warte 470 tysięcy złotych powstaną do końca września tego roku.

Trasy i szlak wykona firma ze Skwierzyny:  Ogród Usługi Ogrodnicze Leszek Kułak za prawie 470 tys. zł. Połowa tej  sumy pochodzić będzie z RPO Województwa Zachodniopolskiego. Zadanie będzie realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Wykonawca zaprojektuje i wykona dwie trasy widokowe oraz szlak konny. Pierwsza z tras widokowych będzie wiodła z okolic pętli autobusowej przy ul. Podbórzańskiej do zespołu przyrodniczego „Wodozbiór”. Wyremontowane zostaną drogi leśne, pojawią się także dwie tablice informacyjnych z mapą trasy (lokalizacja na początku i końcu szlaku), kładka drewniana dł. 30 m na podmokłym odcinku trasy, zadaszona platforma widokowa wraz z plansza przedstawiającą panoramę w punkcie widokowym „Wodozbiór" oraz drogowskazy drewniane oznaczające przebieg trasy widokowej.

Druga trasa widokowa powstanie na prawobrzeżu i będzie prowadzić na trasie Jezioro Szmaragdowe - Zdroje. Tu wykonany zostanie remont dróg leśnych, powstaną drewniane drogowskazy oznaczające przebieg trasy widokowej, tablice kierunkowe wskazujące drogę do trzech punktów widokowych, trzy tablice informacyjne z opisem punktów widokowych, słupki stacyjne na trasie widokowej, obiekty małej architektury na punktach widokowych „Oko na Szczecin”, „Wieża Baresel” i „Skórcza Góra" oraz postumenty ekspozycyjne na stacji „Głazy morowe”.

Druga część projektu to wykonanie szlaku konnego na terenie Lasu Arkońskiego. Ma połączyć funkcjonujące ośrodki jeździeckie na Osowie i Głębokim. Dzięki temu powstaną dwie tablice informacyjne z mapą szlaku oraz oznakowanie zgodnie z przyjętymi zasadami oznakowania szlaków konnych. Wyremontowane zostaną także leśne drogi.

źródło: szczecin.eu

Komentarze:

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarz

 
© 2004-2013 www.warszewo.pl